Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe

 

Regionalne Zawody Szybowcowe GCC będą liczone zarówno w kladyfikacji krajowej, jak też FAI

Celem Obozu Przelotowego GCC jest zapewnienie pilotom zainteresowanym w nauce i doskonaleniu w lataniu w terenie górzystym możliwości podpatrywania zaawansowanych zawodników, a zaawansowanym w lataniu w górach swobodnego treningu, bez konieczności rywalizacji zawodniczej. Piloci, którzy nie latali zawodniczo, będą mogli zapoznać się z całą „kuchnią” zawodów, co ułatwi im podjęcie decyzji o lataniu zawodniczym w przyszłości.

Aby wprowadzić niezobowiązujący element rywalizacji, w 2018 roku spróbujemy dokonać klasyfikacji dokonań uczestników obozu, którzy będą proszeni o umieszczanie swoich logów na stronach OLC Aerokurier, lub GCUP.cz (to jeszcze zdecydujemy). Najlepszy pilot otrzyma nsgrodę.

W 2017 r. piloci uczestniczący w GCC PRIEVIDZA 2017 przelecieli 44 000 km, zdobywając 5 diamentów FAI za loty 300 i 500km.

Jak jest to zwykle praktykowane na obozach KSS, postaramy się o zapewnienie szkolenia teoretycznego, a także praktycznego, poprzez wykładanie tras zależnie od stopnia zaawansowania pilota, oraz loty na dwusterze, wraz z instruktorem. Nie stawiamy wymagań dotyczących wyszkolenia, lecz zachęcamy do uczestnictwa pilotów którzy sądzą, że podołają wyzwaniom związanym z lataniem w terenie górskim. W rejonie Prievidzy wykładane są trasy przelotowe w terenie pokrytym wzgórzami, a także górskie w Małej i Wielkiej Fatrze, Beskidach, Tatrach Niskich i Wysokich. Tereny do lądowania to licznie rozsiane lotniska oraz wielkie pola, do których łatwo dolecieć z gór. Aeroklub Prievidza posiada ograniczone możliwości hangarowania szybowców, dlatego przyjazd z szybowcem drewnianym trzeba uprzednio uzgodnić.

Dla rodzin i osób towarzyszących, lotnisko a także okolice, oferują wiele atrakcji w postaci bardzo dobrej restauracji, basenu i placu zabaw dla dzieci z mini-golfem na lotnisku, uzdrowiska Bojnice z pięknym zamkiem i wielkim ZOO, a także wielu atrakcyjnych miejsc do zwiedzania.

Zapisów na zawody oraz obóz można dokonywać na stronie www.gcc2018.pl.